WIANKI BOŻONARODZENIOWE NA DRZWI LUB STÓŁ

TRADYCJE ŚWIĄTECZNE W POLSKICH DOMACH

Wianki bożonarodzeniowe na drzwi lub stół w całej Polsce niezależnie od regionu, praktycznie w każdej miejscowości znajdzie się dom, w którym obchodzona jest Wigilia Narodzenia Pańskiego, jest to bowiem święto, które na dobre zaistniało w naszej Polskiej Tradycji. W przygotowaniach do tego wspaniałego wieczoru, biorą udział całe rodziny: wszyscy zajmują się sprzątaniem, zakupami, a także w miarę możliwości przygotowaniem potraw. Na koniec wszyscy przystrajamy choinkę. Oprócz choinki w naszym domach chętnie sięgamy po ustrojenie naszego świątecznego wnętrza innymi dekoracjami.

NASZE WIANKI BOŻONARODZENIOWE

Wianki z naszej pracowni idealnie oddają zimowo-świąteczny klimat. Nasze dekoracje oprószone zostały natryskowo puchem imitującym śnieg. Mają różnorodne kolory oraz formy. Wianki wiszące idealnie sprawdzają się jako dekoracja drzwi wejściowych ale również furtki czy okna. Kompozycje wychodzące z naszej pracowni są komponowane z dużą dokładnością oraz z dbałością o każdy szczegół. Całość dekoracji dopełniają świąteczne ozdoby i dodatki. Które dodają niepowtarzalnego klimatu i wypełniają nasze domu czarem świąt Bożego Narodzenia. Trwałość dekoracji pozwala cieszyć oko długo oraz sprawia dużo radości. Naturalne dodatki takie jak szyszki , mchy i wszekliego rodzaju konary i gałązki. Wnoszą do naszych kompozycj leśny klimat. 

piękny świąteczny wieniec na drzwi

WIANKI NA STÓŁ WIGILIJNY

Kolejne wianki z naszego sklepu to wianki idealnie komponujące się na stół wigilijnymi. Pięknie prezentują się i dodają klimatu świątecznego. Pięknie dekoracje kojarzą się z ciepłem świąt. A wianki z dodatkiem świec nie tylko mają znaczenie dekoracyjne dodatek 4 świec na adwentowym wieńcu w naszej tradycji ma duże znaczenie.

Cztery świece adwentowe symbolizują cztery tygodnie Adwentu i wskazują na najważniejsze etapy historii zbawienia. Zapalane kolejno w każdą niedzielę wskazują na upływ czasu.Skracając czas oczekiwania na Boże Narodzenie.

„Świeca Proroka” (Świeca Nadziei) – zapalana w I Niedzielę Adwentu symbolizuje proroków, którzy zapowiedzieli przyjście Mesjasza.

„Świeca Betlejem” (Świeca Pokoju) – zapalana w II Niedzielę Adwentu na pamiątkę miejsca, w którym narodził się Zbawiciel.

„Świeca Pasterzy” (Świeca Radości) – zapalana w III Niedzielę Adwentu przypomina pasterzy, którzy jako pierwsi ujrzeli Jezusa i ogłosili światu „radosną nowinę”. Niedziela ta nosi nazwę Gaudete („Radujcie się”), dlatego świeca ma radosny, różowy kolor.

„Świeca Aniołów” (Świeca Miłości) – zapalana w IV Niedzielę Adwentu symbolizuje aniołów.Którzy objawili się pasterzom w grocie betlejemskiej, ogłaszając im narodziny Dzieciątka Jezus.

ekskluzywny biały wieniec adwentowy

Propozycja z naturalnymi dodatkami wianek z kolekcji “Szadziowy las” z dodatkiem 4 świec adwentowych.

https://totaldeco.pl/rodzaj/wianki-bozonarodzeniowe/

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o